2 komentáře »

Kdo jsem a co najdeš na mém blogu

01. 06.

Vítám tě na mém blogu. V roce 2008 jsem se pustil do podnikání a intenzivního samostudia marketingu, který mě fascinuje a baví. Následující řádky ti prozradí něco málo o mně a o tom, co se v připravovaných článcích dozvíš.

Marketing zkoumám ze všech možných úhlů a pohledů s cílem naučit se:

 • jak vytvořit a prezentovat perfektní produkt, službu nebo projekt který zákazníka oslní,
 • jak připravit co nejefektivnější a zároveň etické reklamní sdělení,
 • jak připravit marketingový proces, který sám o sobě poskytuje hodnotu už před tím, než zákazník otevře peněženku,
 • jak strukturovat a prezentovat nabídku, která zaujatého zájemce promění v platícího zákazníka,
 • jak o zákazníka pečovat po tom co nakoupí, tak aby se spokojeně vracel a rád doporučoval produkt/firmu/projekt svým přátelům.

Nedávno jsem se ohlédnul zpátky a uvědomil si, že jsem načerpal hodně zajímavých informací, které mohou být užitečné jak lidem kteří se teprve nesměle pouštějí do svého prvního projektu, tak lidem kteří už nějakou dobu podnikají. Prostřednictvím blogu se s tebou chci podělit o důležité a zajímavé informace, které na svojí cestě světem marketingu čerpám. Psaním článků si chci také uspořádat a shrnout myšlenky v jednotlivých oblastech. Tím, že člověk formuluje a předává své znalosti dál také mnohem lépe danou problematiku vstřebá a pochopí.

Na blogu najdeš obecnější články o podnikání a osobním rozvoji a naopak také konkrétnější technicky laděné návody na používání různých programů a služeb, které nám online podnikatelům usnadňují život. Píšu tak, aby ses jako internetový začátečník úplně neztrácel a jako online profík našel špetku zajímavého. Blog bude doplňovat Slovník Podnikatele, kde postupně najdeš vysvětlení hlavně těch pojmů, které se objeví v článcích.

Naplánovaných a rozpracovaných projektů mám spoustu, třeba blogovací server eBlog.cz, který provozujeme s Martinem Koutným. (V březnu 2012 jsme se s Martinem dohodli, že eBlog přejde pod jeho křídla a od dubna 2012 je jediným provozovatelem blogovací služby eBlog.cz & wp.cz.)

Většinu času jsem v Praze v Lomnici nad Lužnicí, do Prahy teď zavítám většinou už jenom na otočku. Pokud tě téma nějakého článku zaujme, můžeme se sejít a nad něčím dobrým vše probrat. V komentářích pod články se těším na tvé názory. Potkat mě můžeš také na Webtrhu pod přezdívkou zahy.

O nových článcích na mém blogu se můžeš dozvědět:

A teď se pusť do čtení článku o zvýšení produktivity. Naučím tě metodu, která ti při správném použití ušetří i víc než jednu třetinu pracovního času. Při osmi hodinách denně to znamená 2,5 hodiny volného času. Ten můžeš investovat do svého podnikání, nebo třeba strávit se svými blízkými.

  -Honza Zahradník, 1.6. 2009, aktualizováno v dubnu 2012

  P.S. Pro úplnost dodám, že nemám titul ani jiný oficiální papír na vzdělání v oblasti marketingu. Jsem tedy vlastně šarlatán a nikdo by mě neměl brát vážně. Je hodně nepravděpodobné, že ti čtení mého blogu přinese nějaký užitek, natož finanční zisk :-)


  Komentáře k článku

  1. 1) martin,

   Ahoj, pekne clanky.

   K tvemu blogu --> proc, kdyz jsi provozovatelem stranek eBlog.cz, nemas blog prave tam a nedelas zaroven reklamu i svemu projektu?

   Nejde mi to do hlavy. ;-)

  2. 2) Honza Zahradník,

   Ahoj Martine, o tom jestli tenhle blog mít na eBlogu jsem hodně přemýšlel. Nakonec je to takhle ze dvou důvodů. Ten koho zajímá online podnikání má většinou svoje domény a rozjet na nich stránky/blog pro něj není problém - služba eBlog na doméně třetího řádu pro něj není zajímavá. A na druhou stranu pro uživatele eBlogu je online podnikání španělskou vesnicí.

   Cílovky se zkrátka hodně liší, proto jsem zvolil tohle umístění. Na zviditelnění eBlogu by byla dobrá spíš nějaká celebrita :-)

  Napiš komentář


  O autorovi

  Podnikám a přitom ze všech možných úhlů studuji marketing, který mě fascinuje a baví. Direct response marketing, marketing informační, internetový, emailový, product launches.
  Tady na blogu se s tebou chci podělit o informace a myšlenky, které ti pomohou ve tvém online podnikání. Těším se na diskuzi ať už pod články, nebo při osobním setkání. V komentářích si všichni tykáme.

  RSS Přidej si mě do své čtečky
  Twitter Sleduj můj profil na Twitteru

  Volím Stranu svobodných občanů

  logo Svobodní

  Volím Stranu svobodných občanů, která bez kompromisů hájí naši ekonomickou a osobní svobodu a usiluje o nižší vliv státu na náš život.

  "Chceme lidem vrátit svobodu volby v oblastech, v nichž jim jí stát vzal. Chceme výrazně omezit výdaje státu tak, aby lidem stát nemusel brát téměř polovinu peněz, které vydělají. Lidé by měli mít svobodu v rozhodování, jak se svými penězi naloží, nikoliv politici. Lidé by také měli mít svobodu v tom, jaké hodnoty chtějí ctít a vyznávat."

  Více na www.svobodni.cz.

  Nové články

  Kategorie

  Emailový marketing

  Pro správu kontaktů na zákazníky a rozesílání emailů doporučuji službu SmartEmailing. Nabízí pokročilé funkce pro budování databáze, segmentaci, automatické rozesílání sekvencí, podrobné statistiky a mnoho dalšího:

  Přehled funkcí SmartEmailingu

  Užitečné zdroje informací

  Zahraniční zdroje informací